Whatsapp Parmak İzi Güvenliği Güncellemesi Geldi!

Cihazınızdaki Gerekli Boş Alan - 432 MB

Whatsapp Parmak İzi Nasıl Açılır?

WhatsApp uygulamasın son gelen güncelleme ile parmak izi ile tüm mesajlarınızı güvenlik altına alabileceksiniz. Sizlere bu yazımızda parmak izi özelliğinin nasıl açıldığını ve kullanıldığını detaylı bir şekilde anlatıyoruz. Dünya’da en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp bir çok insan için artık hayati önem taşımaya başlamıştır. Bir çok kişinin özel konuşmalarının olduğu bu uygulamayı başkalarının görmesini kimse istemez ve Whatsapp bu sorunu ortadan kaldırmak için bir güncelleme getirdi. Bu güncelleme uygulamayı kullananları sevindirdi diyebiliriz. Uygulamaya giriş yaptığınız zaman sizin parmak iziniz olmadan kimse WhatsApp’a giremiyor ve mesajlarınızı görüntüleyemiyor.

Daha önce beta sürümünde yayınlanan bu özellik şimdi tüm verisyonlarda aktif hale geldi. Şimdi bir çok kişi bu özelliği aktif etmek için uzun uğraşlar verdi ve bulamadı. Öncelikler Whatsapp uygulamasına giriş yapın ve Sağ üst köşede bulunan   butona tıklayın ve Ayarlar Sekmesini açın. Ardından önünüze Ayarlar kısmı gelecektir bu bölümde hesabınıza ait tüm ayarlamaları yapabilirsiniz. Önünüze gelen seçeneklerden Hesap sekmesine tıklayın. Önümüze gelen 6 adet ayar kısmından biz Gizlilik kısmına tıklıyoruz. Son güncelleme ile gelen Parmak izi özelliği işte bu kısımda yer alıyor. En altta bulunan Parmak İzi Kilidi kısmına tıklayın ve önünüze gelen Parmak İziyle Aç seçeneğini aktif edin. Önünüze gelen parmak izi sensörüne parmağınızı tanıtın ve sonraki adımları kendinize göre düzenleyin. Bu adımlarda Parmak izi kilidinin ne kadar süre sonra devreye gireceği gibi ayarlar mevcut bu artık size kalmış bir olay. İşte sizlere bu özelliğin nasıl açıldığına dair tüm açıklamaları kısa ve öz bir şekilde anlattık.

Önemli Not: WhatsApp parmak izi özelliğini kullanmak için telefonunuzun parmak izi sensörünün olması gerekiyor Aksi taktirde bu özellikten yararlanamayacaksınız.  Son olarak Whatsapp uygulamasını son versiyonuna güncellemeniz gerekmekte yoksa bu özellikler Ayarlar Kısmında gözükmeyecektir.
Eğerki sizinde android cihazlarınızda Whatsapp uygulaması kurulu değilse sitemizde sizlere bu uygulamanın tam versiyon sürümünü paylaştık. Tamamen güvenli bir şekilde sizlerle buradan uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. 

WhatsApp APK indir

Whatsapp Tam Sürüm APK Dünyanın en popülen andorid mesajlaşma programı olan WhatsApp Messanger sitemizde sizlerle beraber oluyor. Günümüzde bir çok insanının beraberinde şirketlerinde kullanmaya...

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.